Візитка бібліотеки







Паспорт бібліотеки

Найменування закладу освіти
Голубнівський ліцей
Прізвище, ім’я, по батькові керівника закладу освіти
Славинський Іван Миколайович
Загальні відомості
Прізвище, ім’я, по батькові завідувача бібліотеки
Мороз Тетяна Адамівна
Контактний телефон бібліотеки
0966388556
Електронна пошта бібліотеки
bibl_golubne@ukr.net

Web-сторінка бібліотеки (за наявності)
http://www.berezne.libr.rv.ua/others/golubne/index.html
Матеріально-технічні умови діяльності бібліотеки
Загальна площа бібліотеки, з неї:
32 кв.м.
абонемент
20
читальний зал
12
Наявність книгосховища для навчального фонду
-
Оргтехніка
1 комп’ютер, 1 принтер
Вихід в Інтернет (кількість комп’ютерів)
1 комп’ютер
Основні показники діяльності бібліотеки
Основний бібліотечний фонд (без урахування підручників) з них:
6103
книги та брошури
6062
періодичні видання (всього назв)
4
для учнів
-
для педагогів
-
для бібліотечних працівників
-
Фонд підручників, з них:
2480
для учнів 1-4 класів
715
для учнів 5-9 класів
1357
для учнів 10-11 класів
408
Робота з користувачами
Загальна кількість користувачів (станом на
25.09.2019) з них:
    263
учні
118
педагоги
25
батьки
78
представники місцевих громад
42
Кількість відвідувань (середня за місяць)
295
Кількість книговидач (середня за місяць)
656
  






Історія бібліотеки с.Голубне
 

В 1948 році, в селі Голубне (Березнівський район) відкрилася хата читальня, в якій працювала Барабаш Ольга Олександрівна. В 1949 р. хата-читальня була перенесена в клуб, де працювало вже два працівники: зав. клубом — Шнайдер Антоніна Семенівна, та бібліотекар — Барабаш Ольга Олександрівна. В кінці 1950 р. посаду зав. бібліотекою зайняла Дідух Нона Миколаївна.
Після неї з січня 1954 року працювала Чернявська Ніна Федорівна.

В 1958 році на місці старого клубу було побудовано новий клуб. В серпні 1969 року на місце Ніни Федорівни прийшла Корнійчук Лія Павлівна, яка працювала по грудень 1987 року. Потім вона була вибрана на посаду секретаря виконкому сільської ради, де і пропрацювала до пенсії. На місце Корнійчук Л. П. прийшла Сорока Наталія Володимирівна. Вона працювала по листопад 1993 року. З листопада 1993 р. — Ляшик Наталія Костянтинівна. З лютого 1996 р. — Сукач Жанна Миколаївна. В лютому 1996 року з декретної відпустки виходить Карпінська (Сорока) Наталія Володимирівна. В квітні 1997 року на місце бібліотекаря приходить молодий спеціаліст Пилипчук Тетяна Адамівна. В 2002—2006 рр. на час декретної відпустки Пилипчук Т. А. в бібліотеці працює Кондратюк Наталія Василівна. В 2006—2012 рр. працює Мороз (Пилипчук) Т.А, а з 2012 р. по 2015 рік знову Кондратюк Н. В. В березні 2015 року — Мороз Т. А.

В 1967 році Голубнівській бібліотеці було присвоєно звання «Культосвітньої установи відмінної роботи» Було вручено диплом Диплом Рада Рівненського обласного управління культури та Президія обкому профспілки працівників культури Постановою від 28 квітня 1967 року, бібліотеці с. Голубне присвоїли звання «Культосвітньої установи відмінної роботи»

На 1.01.1989 р. книжковий фонд Голубнівської сільської бібліотеки становив 8241 примірників, з них: книг — 7217 примірників брошур -1024 примірника за 1989 рік надійшло до бібліотеки — 670 примірників, вибуло — 647. На 1.01.1990 рік фонд становить 8264 примірники. На 1.01.1991 р.– 7560 примірників. на 1.01.1992 р.- 8123 примірники. На 1.01.1993 р.- 8208 примірників. на 1.01.1994 р.- 7544 примірники. На 1.01.1995 р.– 7594 примірники. на 1.01.1996 р.- 7158 примірників. І на 1.01.1997 р. книжковий фонд бібліотеки-філії с. Голубне становить 7075 примірників . З кожним роком фонд бібліотеки зменшується, у зв'язку з недостатнім фінансуванням культури.

З року в рік бібліотека обслуговувала більше 500 читачів, видавалося близько 10000 тисяч примірників книг. В бібліотеці проводились різні масові заходи разом  з сільським клубом, шкільною бібліотекою, школою, дитячим садком. Так наприклад були проведені такі найбільш цікаві масові заходи: « Українські вечорниці», святкування 8 березня,фольклорний вечір до свята Івана Купала. У 1995році найкращим і найбільшим масовим заходом було відзначення 400-річниці першої згадки в історичних джерелах с. Голубне. Кожного року проводиться свято до Дня Перемоги: «Не пам'ятати про це неможливо», «Корінням стародавнє, серцем молоде» — свято села. Традицією стало кожного року проводити такі заходи як: «Щедрий вечір, добрий вечір», «Екологія — зона тривоги» — тематичний вечір до річниці Чорнобильської катастрофи, «Свято матері», і багато інших масових заходів. В 2003 році державна влада на рівні Рівненської області вирішила провести експеримент терміном на три роки по об'єднанню шкільних бібліотек з сільськими. Шкільні бібліотеки були приєднані до сільських і підпорядковувались відділу культури. Бібліотека отримала назву: публічно-шкільна бібліотека, але залишилося два приміщення. Сільська — на території дитячого садочка, а шкільний абонемент — в приміщенні Голубнівської школи.

Одним з головних завдань бібліотеки є робота за краєзнавчим та народознавчим напрямками, шляхом поліпшення якості масових заходів, використання для пропаганди краєзнавчої літератури нових форм та методів бібліотечної роботи. Особлива увага приділяється роботі на допомогу навчальному процесу. На даний час бібліотека обслуговує 300 користувачів з яких 92 учні школи.

Доступ через ІНТЕРНЕТ (Інтернет, веб-сайт) Визначивши Інтернет як додатковий інформаційний ресурс для користувачів бібліотеки, наша бібліотека була підключена до мережі Інтернет в 2008 році. Робота в Інтернеті надала можливість користувачам на додаток до друкованих джерел інформації доступ до світових електронних інформаційних ресурсів, суттєво розширила можливості в інформаційному обслуговуванні користувачів. Підключення Інтернету в бібліотеці сприяло зростанню позитивного іміджу бібліотеки як інформаційного центру нашого села. Бібліотека використовує Інтернет для надання послуг наявним та новим користувачам через веб-сайт бібліотеки, який постійно відвідують користувачі. На веб-сайті представлена інформація не тільки про послуги бібліотеки, її фонди та події, а й про історію та сучасність Голубного. З нашого веб-сайту читач може вийти на «Урядовий портал», де є різна інформація урядового характеру: закони, рішення Кабінету Міністрів України та ін. а вчителі можуть ознайомитися з корисною інформацією на «Освітньому навігаторі».

На веб-сторінці нашої бібліотеки завдяки співпраці з сільською радою створено розділ «Офіційні документи сільської ради», який складається з слідуючих розділів: Паспорт територіальної громади Регіональні програми Планування роботи Благоустрій території По мірі можливості цей розділ поповнюється новою інформацією.

Слід відзначити, що впродовж останніх років було створено велику кількість нових бібліотечно-інформаційних продуктів і послуг соціально-громадського спрямування, а саме: • забезпечено доступ користувачів до електронних баз даних безпосередньо в бібліотеці; • надано доступ до інформації на нових видах носіїв інформації — відкриття фонду СD-ROM • організовано доступ до ресурсів бібліотеки для віддалених користувачів шляхом створення веб-сайту; • створено умови для вільного доступу громади до інформаційних ресурсів місцевого самоврядування: законодавчих, нормативних, статистичних, економічних, аналітичних, соціологічних та інших матеріалів; • представлена можливість надання бібліотечних послуг для користувачів шляхом використання можливостей Інтернет, електронної пошти.

Виконання цих завдань забезпечило зовсім новий рівень бібілотечно-інформаційного обслуговування, створило умови якісного та швидкого публічного доступу до інформації та знань.

Бібліотека отримує періодичні видання, які користуються попитом. Найпопулярніші це — журнал «Дім, сад, город», дитячі журнали «Малятко», «Барвінок», «Однокласник» . Газети: «Вісті Рівненщини», «Надслучанський вісник».

У 2010 році бібліотекар Мороз Тетяна Адамівна зайняла перше місце у районному етапі Всеукраїнської акції «Живи, книго!», а також І місце в обласному етапі цієї акції серед сільських загальноосвітніх навчальних закладів.
В 2007 році — лауреат районного конкурсу «Шкільний бібліотекар — 2007 року». В 2009 році — лауреат районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільний бібліотекар — 2009» і лауреат районного етапу Всеукраїнської акції «Живи, книго!».
·         Підготувала: зав.бібліотеки Мороз  Т.А.
·          

                                                              








































 


















                    

2 коментарі: