Моя візитка
Мотиваційне есе Мороз Тетяни Адамівни
учасника ІІ (обласного)етапу

Всеукраїнського конкурсу
 «Шкільна бібліотека – 2020»


         «Людина, для якої книга вже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою і спустошеною»
Василь Сухомлинський.

 Ці слова запам’ятала ще навчаючись у початкових класах і до тепер вони для мене є актуальними і світлим  вогником у роботі.
Ще будучи ученицею полюбила спілкування з книгою, яке допомагало мені оволодіти певною сумою знань, засвоїти досвід попередніх поколінь, відкрило світ  до культурних надбань та цінностей українського народу, його звичаїв і традицій. Після закінчення школи вирішила стати бібліотекарем і  здобула професію у  Дубнівському  училищі культури за спеціальністю «бібліотекар». Одразу почала працювати  у рідному селі, у рідній  школі бібліотекарем.
Мені подобається  обрана професія, моя невеличка шкільна кімната, де розміщена  бібліотека,  поважаю користувачів  - учнів та жителів села.
Вважаю, що основне завдання, яке ставлю перед собою – навчити дитину любити книгу, користуватися бібліотекою, її фондами, довідково-бібліографічним апаратом є завжди цінним.
У своїй роботі стараюся бути  носієм загальнолюдських цінностей, мати високу загальну та професійну культуру, опановувати інноваційними  бібліотечними  та інформаційними  технологіями.
Намагаюся володіти  теоретичними знаннями, уміннями та навичками, необхідними для виконання професійних завдань, активно і творчо реалізувати  їх у своїй роботі, бо вони є генератором ідей, нововведень.
 Велику  увагу приділяю питанням самовдосконалення та самоосвіти.
Запроваджую нові технології бібліотечної роботи з учнями,  педагогами, своїми колегами під час роботи у школі та на семінарах-практикумах: інтерактивні виставки,  бібліорелакс, бібліокешинг, бібліомікс, книжковий дрес-код,  бібліопікнік, бібліошопінг,  буккросинг, бібліотрансформер, коучинг, PR – акції,  флешмоби на різну тематику.
Крокую в ногу з часом.  Володію навиками роботи на комп’ютері, який підключений до мережі Інтернет,  і,  завдяки цьому стараюся  задовільнити будь-який запит користувача. Також в бібліотеці встановлена програма «Ірбіс», створений електроний каталог підручників, художньої літератури та зведений каталог періодичних видань. Це дає змогу бібліотекареві більш оперативно обслуговувати читачів.
Постійно стараюся щось створювати, запроваджувати, проводити: виставки, зустрічі з цікавими особистостями, щоб в  умовах інформаційної глобалізації не послаблювався  інтерес до читання, бо це є загальносвітова тенденція.  Усе більше користувачів відвідують бібліотеку для отримання лише комп’ютерних послуг. Зростання числа «нечитачів», втрата інтересу до книги та читання, зниження загального рівня освіти, культури негативно впливає на розвиток особистості.
Останнім часом, помітила, що прослідковується зниження рівня читаності окремої категорії учнів, особливо, старшокласників,  і, як наслідок, часткова або повна втрата навичок читання, низький рівень сприйняття прочитаного, що й призводять до низки негативних соціальних і економічних  наслідків. Саме ці фактори і мотивували нашу бібліотеку на проведення циклу заходів шляхом впровадження інноваційних форм роботи, спрямованих на популяризацію та підвищення інтересу до книги, розвиток читацької активності, привернення уваги суспільства до проблеми   читання.
Наша бібліотека стала не лише місцем для пошуку інформації і читання книг, але й майданчиком для різноманітних культурно-мистецьких заходів, підвищився престиж книги та зміцніла важливість читання у повсякденному житті школярів,  через  проведену широкомасштабну кампанію «Бібліотечна Планета», різноманітні заходи, соціальні мережі.
Надіюся, що з матеріалами  з досвіду роботи, які представила  на сторінках блогу,  колеги, однодумці зможуть ознайомитись,  а, можливо, щось запозичити, запровадити у себе.
Вважаю, що бібліотека повинні бути чимось більшим, ніж рядами книжкових полиць, більшим, ніж місцем, де діти змушені сидіти, читати і зберігати спокій під суворим наглядом хранителів книг - бібліотекарів. Вона повинна складатися із закритого простору з купою затишних куточків для читання наодинці та відкритого простору зі спеціальним місцем для читання вголос. І,  обов’язково, мають бути комп’ютеризовані робочі місця з доступом до швидкісного Інтернету для кожного користувача.
Наша бібліотека, завдяки перемозі у конкурсі на отримання міні-грантів бібліотечних ініціатив, який був спрямований на реалізацію соціально важливих проектів бібліотекарів публічних бібліотек Рівненщини – членів ГО «РОВ УБА» від громадської організації «Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації», переформатувала свій інтер’єр і стала місцем, до якого хочеться  приходити  і у якому  приємно лишатися. У рамках проекту  організовано середовище для дітей, де оформлені дитячий куточок «Країна дитячих мрій» та читацький салон «Територія радісного і вільного читання», які укомплектовані літературою та настільними іграми, придбаними за кошти проекту і стали улюбленим місцем відпочинку та фотозоною для наших користувачів. Адже, ми маємо створити в бібліотеці простір, де можна і затишно почитати, і цікаво поспілкуватися.
Намагаюся брати участь у різних конкурсах, заходах для подальшого професійного зросту. А, саме, у 2010 р.- виборола перемогу у   районному та обласному  етапах конкурсу «Живи, книго!»; 2016 рік – участь у районному фестивалі-конкурсі інноваційної бібліотечної діяльності «Бібліофест»; 2017 рік - конкурс міні-грантів бібліотечних ініціатив від громадської організації «Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації»; 2018 – у Всеукраїнському флешмобі «Вікімарафон-2018», організований ГО «Вікімедіа Україна»; 2018 – участь у конкурсі  «Культурна спадщина та видатні постаті краю», організований ГО «Вікімедіа Україна»; 2018 рік - перемога у конкурсі міні-грантів бібліотечних ініціатив від громадської організації «Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації»; онлайн - проєкті «ДІЯ. Цифрова освіта» (2020 р.).
Постійно перебуваю у творчому і професійному пошуку.  Підвищую  свій професійний рівень завдяки  проходження курсів, участі у науково-методичних заходах. У 2019 році  була учасником професійної поїздки до м. Хелм Люблінського воєводства (Республіка Польща; організатор  громадська організація Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації»).
Усі знання, навички, ідеї,  досвід, що отримала під час майстер-класів, курсів, поїздок, знайомств з новими цікавими людьми,  методичних заходів,  одразу запроваджую ці нові форми та методи бібліотечної роботи у практику,  стараюся передати своїм колегам.  
Маю  досвід створення  сторінок в соціальних мережах, організовую  та проведжу масові заходи у школі, селі,   після яких  складаю   буклети, пишу порадники,  створюю пам’ятки, листівки, презентації,  які залищаються на сторінках шкільного сайту, блозі для нащадків. Маю досвід у створенні проєктів, а, саме:  проєкт: «BiblioЧитаймер – час читати!» (інформація розміщена на блозі).
 Соціальні та економічні перетворення в Україні вимагають нових підходів до професійної підготовки спеціаластів, тому бібліотекарі мають бути носіями знань у галузі пошуку, обробки і використаня інформації.
 І,  таким бібліотекарем  хочу і прагну  бути.
Я – бібліотекар.Це як Божий дар:
          Я душі аптекар. Я книжок владар.
Професію бібліотекаря можна порівняти з лікарем людських душ, тому бібліотеки і професія бібліотекаря будуть жити вічно.

Резюме учасника конкурсу
 

Освіта: Вища
2011 року закінчила Рівненський державний гуманітарний університет
Кваліфікаційний рівень - бібліотекар-бібліограф.

Досвід професійної діяльності
з 1994 по 1997 року – завідувачка Соснівською дитячою бібліотекою,
з 1997 року по даний час – завідувачка Голубнівською публічно-шкільною бібліотекою.

Публікації
районна газета «Надслучанський вісник»:
«Тиждень дитячого читання» - 08.04.2009 р.,
«Йордан, Йордан, вода студененька» -  20.01.2010 р.,
«Відзначили свято книги» - 10.04.2010 р.

«Бринить-співає наша мова» – 27.02.2018 р.,

«Читати – це круто!» – 6.04.2018 р.

«BiblioЧитаймер – час читати!» - 09.08.2018 р.

Додаткові відомості:

Ø  Пунктуальна, урівноважена, цілеспрямована,  вмію працювати в команді.

Ø  Рідна мова – українська.

Ø  Маю досвід роботи з комп’ютером. Володію програмами Microsoft Word,  Microsoft  Power Point, Windows Movi Maker.

Ø  Значну увагу приділяю питанням самовдосконалення. Постійно займаюся самоосвітою.

Ø  Вік 43 роки.

Контактний телефон: 0966388556

Електронна адреса: bibl_golubne@ukr.net


Анкета учасника Всеукраїнського конкурсу
 «Шкільна бібліотека - 2020»

Номінація
«Бібліотека – територія читання»
Тема роботи
«Biblioteka@ Голубнівської ЗОШ І-ІІІ ст. - територія читання»

Посилання на конкурсну роботу
biblgolubne.blogspot.com
Інформація про учасника
Прізвище, ім’я, по батькові (повністю)
Мороз Тетяна Адамівна
Номер мобільного телефону
0966388556
Власна електронна адреса
bibl_golubne@ukr.net
Посада(основна посада зазначається першою)
завідуюча бібліотекою
вчитель української мови та літератури
Найменування закладу освіти/установи
Голубнівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Бібліотечний стаж
24 роки
Педагогічний стаж
1 рік
Кваліфікаційна категорія
завідуюча бібліотекою-філією, 12 розряд
Освіта, спеціальність за освітою
Вища, бібліотекар, бібліограф

3 коментарі: